Домашні вихованці та ВІЛ-інфекція

Необхідно пам’ятати, що якщо наша імунна система пригнічена, ми стаємо вразливими щодо інших інфекцій. Якщо у Вас вже є домашній вихованець або Ви тільки збираєтеся його завести, необхідно обговорити питання безпеки з Вашим лікарем.

Загальна гігієна

Часто мийте руки, особливо перед їжею або курінням і після того, як ви погладили тварина. Тримайте свого вихованця чистим і підстриженим. Регулярно купайте собак. Своєчасно позбавляйтеся від бліх. У весняно-літній період вживайте заходів для того, щоб ваше тварина не заразилося блохами.

Не допускайте відкритих контактів з рідинами вашого вихованця, такими як блювота, слина, фекалії, сеча. Якщо виникла необхідність прибрати за твариною, надіньте рукавички.

Також необхідно мати в будинку розчини для дезінфекції. Багато хто стверджує, що його тварина «чисте». Але ви не можете наглядати за твариною 24 години на добу.

Не дозволяйте тварині лизати рани на вашому тілі і особа. Тримайте кігті тварини коротко підстриженим. Якщо ви самі не можете підстригти кігті, то зверніться до ветеринара.

Туалет

Тримайте туалет подалі від кухні і місць харчування. Міняйте його кожен день або по можливості частіше. Дезинфікуйте туалет окропом раз на місяць. Не слід обробляти туалет дезінфікуючими препаратами, які для цього не призначені. Завжди мийте руки після чистки туалету.

Ветеринарна профілактика

Регулярно робіть щеплення вихованцеві. Хоча б раз на півроку обстежте тварина у ветеринара. Якщо у нього є ознаки хвороби: кашель, чхання, втрата ваги, пронос — обов’язково зв’яжіться з ветеринаром.

Постарайтеся не допускати укусів тварини. Якщо це сталося, промийте рану під струменем холодної води, припечіть йодом. Після цього обов’язково повідомте про контакт вашого лікаря з метою виключення ймовірності передачі захворювань, переносниками яких можуть бути тварини.

Годування

Годуєте або комерційними продуктами (готовими), або, якщо ви годуєте його домашньою їжею, ретельно її обробляйте. Ніколи не годуйте тварину сирим м’ясом, субпродуктами і сирим молоком з-під корови. Якщо ваш домашній вихованець хворіє, проконсультуйтеся з лікарем.

Небажані вихованці

Бездомні тварини. Можливо взяти бездомну тварину, але тільки в тому випадку, якщо воно пройшло карантин в розпліднику і його обстежив ветеринар. Небажані вихованці: тварини, у яких пронос, екзотичні тварини, ослаблені тварини (можливо вони хворі), дикі тварини.