Після тесту

За українським законодавством з питань ВІЛ/СНІДу тестування на ВІЛ в Україні має бути добровільним, безкоштовним і конфіденційним, а за бажанням і анонімним, тобто ви не повинні обов’язково вказувати ваше ім’я, прізвище і які-небудь особисті дані.

Ніхто не може примусити вас проходити тест. Якщо ж вас змушують пройти тест на роботі, за місцем навчання або служби, при прийомі на роботу – варто звернутися за роз’ясненням або юридичною допомогою у Всеукраїнську мережу ЛЖВ.

Проходження тесту в обов’язковому порядку супроводжується до- і післятестовим консультуванням.

В окремих установах для цього направляють на обов’язкову консультацію до психолога. Дану процедуру лікар обов’язково повинен пропонувати всім, хто хотів би пройти тестування. Це важливо для того, щоб кожна людина усвідомила свої ризики щодо інфікування ВІЛ і змінила свою поведінку на безпечнішу в плані інфікування.

Якщо перший результат вашого швидкого тесту на ВІЛ або ІФА позитивний, вас направлять у Центр СНІДу або місцевий кабінет Довіри лікувальної установи, де проведуть підтверджувальні дослідження, а потім (якщо буде потреба) проконсультують про подальше життя з ВІЛ і види допомоги.

Дуже важливо стати на облік у лікаря, оскільки тільки через Центр СНІД або кабінет Довіри ви можете одержати:

  • правильне медичне спостереження й безкоштовну антиретровірусну терапію (АРТ), якщо згодом у ній з’явиться необхідність;
  • профілактику т. зв. опортуністичних інфекцій – захворювань людини з ослабленою імунною системою, викликаних мікроорганізмом, який найчастіше не є хвороботворним для звичайної людини, але може викликати захворювання в тих випадках, коли імунна система серйозно ослаблена.
  • першочерговий доступ до замісної терапії метадоном або бупренорфіном (для наркоспоживачів);
  • послуги немедичного догляду (підтримку за принципом «рівний-рівному», психологічну та гуманітарну допомогу, тощо).

Ми радимо всім пацієнтам, у яких уперше виявлені антитіла до ВІЛ, звертатися відразу у відповідний регіональний центр СНІДу або кабінет Довіри в тих містах, де немає центрів СНІДу.