Довге і щасливе життя маючи ВІЛ-позитивний статус?

Невже це реально прожити довге і щасливе життя маючи ВІЛ-позитивний статус, а якщо так, то що які заходи вживати,що потрібно робити для цього ?

Над цими та рядом подібних питань замислюються багато, хто зіткнувся з ВІЛ-інфекцією не з чуток. Тут слід пам’ятати, що здоров’я людини, у якого визначилася ВІЛ-інфекція, багато в чому залежить від стану його імунної системи, а отже першочерговим завданням є підтримання її в працездатному стані. Для цього потрібно приділяти своєму організму всебічне, пильну увагу, а саме:

  • Мати високу прихильність до лікування, тобто демонструвати активну, стійке прагнення отримувати необхідне лікування.
  • Вести здоровий спосіб життя, а це значить повністю відмовитися від шкідливих звичок, перестати вживати наркотики, правильно харчуватися, підтримувати фізичну і розумову активність.

Нижче, кілька порад, які сприятимуть вирішенню першочергового завдання.

Як домогтися високої прихильності до лікування?

Крок перший: В точності дотримуватися рекомендацій лікаря.

Якщо людина дізналася про свій ВІЛ-позитивний статус і вже встав на облік в Центр з профілактики та боротьби зі СНІДом, йому дуже важливо дотримуватися тих рекомендацій лікуючого лікаря, який також зможе дати відповіді на багато хвилюючі питання

Виконуючи його приписи і рекомендації, можна підтримувати своє здоров’я в оптимальному для нормального життя стані.

Крок другий: Стежити за власним імунним статусом і вірусним навантаженням.

Для збереження свого здоров’я, ВІЛ-позитивна людина має постійно контролювати свій імунний статус. При ВІЛ-інфекції велике значення мають вірусне навантаження, яка в нормі не повинна визначатися, і кількість CD4, норма яких в середньому 800-1050 кл / мл, тобто в межах 40% від всієї популяції лімфоцитів.

Вірус імунодефіциту, вражаючи клітини CD4, знижує їх вміст у крові людини. Отже, чим нижче їх рівень, тим вище ризик розвитку СНІДу або опортуністичних захворювань. Антиретровірусна терапія знижує ступінь згубного впливу ВІЛ на CD4 лімфоцити, а отже знижує і ризики розвитку захворювань та смерті. Однак, згідно з проведеними дослідженнями, протягом перших п’яти років застосування АРТ, її ефективність залежить від декількох факторів:

  • Клінічної стадії перебігу захворювання,
  • Рівня CD4 клітин,
  • Віку хворого;
  • Ступінь наркотичної залежності.

Ризик розвитку СНІДу, опортуністичних захворювань і можливість летального результату підвищується пропорційно кількості підсумовуваних чинників і становить від 5,6 до 77%.

Крок третій: вчасно почати лікування ВІЛ-інфекції.

Для початку проведення АРТ у людей, що живуть з ВІЛ існує ряд рекомендацій ВООЗ, які засновані на клінічних стадіях ВІЛ-інфекції

Існують рекомендації ВООЗ для початку проведення АРТ у людей, що живуть з ВІЛ. Вони засновані на клінічних стадіях (КС) ВІЛ-інфекції. Починати АРТ слід при рівні CD4 лімфоцитів не менше 350 кл / мл.

При своєчасному початку антиретровірусної терапії тривалість життя у людей, що живуть з ВІЛ практично обмежена природними віковими рамками.

Крок четвертий: дотримуватися режиму прийому АРТ.

Схема прийому препаратів, АРТ препаратів визначається лікарем виходячи з результатів дослідження та індивідуальних особливостей організму ВІЛ-інфікованого. Чим ретельніше вона буде дотримуватися, тим більше шансів настільки поліпшити свій імунітет, щоб не турбуватися за розвиток опортуністичних інфекцій та останній стадії ВІЛ-інфекції — СНІДу.

Крок п’ятий: провести вакцинацію.

З огляду на те, що при ВІЛ-інфекції організм не може повноцінно реагувати на бактеріальні та вірусні збудники, необхідно проконсультуватися з лікарем про можливість вакцинацій від кліщового енцефаліту, гепатиту А, В і ін. Важких інфекційних захворювань.

Крок шостий: Комплексне обстеження організму.

Важливо регулярно звертатися до стоматолога, окуліста, жінкам — до гінеколога, щоб своєчасно виявити і запобігти розвитку того чи іншого захворювання.

Організація здорового способу життя

Крок сьомий: Правильне харчування.

Правильна організація режиму харчування чимало впливає на стан імунної системи. Наприклад, недостатньо термічно оброблені харчові продукти можуть в собі містити хвороботворні мікроорганізми. Тому ВІЛ-інфікованим більш безпечно приймати якісні, натуральні продукти харчування, виключаючи з раціону субпродукти, напої з барвниками і алкоголь.

Крок восьмий: Вітаміни та мікроелементи.

Людям з ВІЛ-позитивним статусом дуже важливо приймати препарати, які б допомогли заповнити дефіцит корисних поживних речовин. Прийом будь-харчової добавки або вітамінного комплексу слід узгоджувати зі своїм лікуючим лікарем.

Крок дев’ятий: Підтримуйте фізичну активність.

За допомогою регулярних фізичних вправ можна поліпшити м’язову масу, силу і витривалість, зміцнити діяльність серця і судин, збільшити міцність кісткової системи, усунути безсоння і недостатній апетит. Фізичні навантаження повинні бути помірними і обов’язково узгодженими з лікарем.

Крок десятий: Розумова праця.

Якщо займатися хобі, читати цікаву літературу і постійно дізнаватися якісь нові досягнення в науці і техніці, тоді не залишиться часу на поганий настрій і похмурі думки. Завдяки активній розумовій діяльності психічне здоров’я буде перебувати в хорошій формі.

Крок одинадцятий: Відмова від шкідливих звичок.

Не секрет, що алкоголь, куріння і особливо наркотики здатні вбити навіть здоровий організм. Що вже говорити про те, який тепер в силу певних обставин вразливий і схильний до постійних нападок всілякого роду вірусів. Відмовившись від шкідливих звичок ви зміцните бар’єр створений комплексним впливом лікарських препаратів, стараннями лікарів і вашої витраченої на це колосальною енергією.

Також завжди варто пам’ятати про те, що завжди приносить абсолютну користь — це позитивне настрій, добре ставлення до оточуючих і вміння знаходити красу навіть там, де її, здавалося, в принципі не може бути. Так що більше смійтеся, щиро радійте і тоді життя буде дійсно повноцінною і яскравим!