Як жити з діагнозом «ВІЛ-інфекція» і не відчувати себе ізгоєм в суспільстві?

До сих пір серед звичайних людей сильні забобони, пов’язані з ВІЛ та СНІДом. Як ВІЛ-позитивній людині не опинитися на самоті?

Запам’ятайте: ви можете бути самотнім, ізольованим від суспільства і хворою людиною рівно настільки, наскільки захочете самі.

Люди, які повинні знати про ваш ВІЛ-позитивний статус: ваш лікуючий лікар, ваші минулі, справжні і майбутні статеві партнери. Ті, хто знає про ваш діагноз, зобов’язані зберігати його в таємниці.

Кому розповісти про ваш ВІЛ-статус ще, ви вирішуєте тільки самі. Ви не зобов’язані доводити до відома вашого роботодавця, навчальний заклад, сусідів і навіть родичів, яким ви не довіряєте. А значить, не зобов’язані відчувати на собі їх негативне ставлення.

Ваш ВІЛ-позитивний статус накладає на вас деякі обмеження, але не позбавляє активного життя. Пити таблетки за графіком припадає людям з багатьма хронічними захворюваннями. А використання презерватива — це повага до коханої людини і захист від хвороб, не менше небезпечних, ніж ВІЛ.

Ви не безпорадні перед своїм захворюванням — ви можете його контролювати, і воно — всього лише частина вашого життя. Ви не залежите від оточуючих і не потребуєте, щоб вони вирішували ваші проблеми. Ваше життя тільки в ваших руках і ви можете будувати її абсолютно самостійно.

Неможливо жити повноцінним життям, якщо ви не поважаєте самого себе. І це завжди стає помітно оточуючим, які починають ставитися до вас точно так же. Зупиніть потік негативних думок і подумайте про те, що залишиться, якщо відняти ваш ВІЛ-статус? Ви звичайна людина, яка може добитися — і обов’язково доб’ється в житті багато чого, якщо сам того захоче.

ВІЛ-інфекція — це один з численних приводів відмовитися від вживання наркотиків, куріння і спиртного. І це не тільки допоможе вашому організму ефективніше боротися з ВІЛ, але і стане законним приводом для самоповаги.

Не намагайтеся розділити світ на дві частини — люди, які живуть з ВІЛ, та всі інші. Не думайте, що все люди будуть ставитися до вас тепер по-іншому. Ваш позитивний ВІЛ-статус не робить вас краще або гірше. Ви залишилися тим же самим людиною, яким були до того, як здали аналіз. І серед «інших» є люди, яким ви близькі і дороги, незалежно від вашого ВІЛ-статусу.

Якщо ви все-таки зіткнулися з нерозумінням і страхом перед вашим ВІЛ-позитивним статусом, подумайте: люди не винні в тому, що у них склалися певні стереотипи щодо ВІЛ або СНІД. Будьте впевнені в собі. Завжди будьте готові протиставити чужим стереотипам об’єктивну інформацію про ВІЛ.

Не соромтеся звернутися за підтримкою туди, де вас точно не будуть боятися або принижувати — до психологів Центру профілактики та боротьби зі СНІДом, а також в групи взаємодопомоги, які об’єднують людей, які вирішують ті ж проблеми, що і ви. Вони обов’язково поділяться з вами своїми способами відчувати себе в суспільстві більш комфортно.